تحصیل در ترکیه

StudyinTurkey

مدتی است کشور ترکیه شرایط مناسبی را جهت تحصیل در ترکیه فراهم می آورد همچنین وجود نزدیکی این کشور با کشور ایران مورد توجه بسیاری از متقاضیان جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور شده است . قبل از هر چیزی حتما باید اطلاعات کامل جهت تحصیل در ترکیه داشته باشید که مشاوران و کارشناسان استرگروپ کمک زیادی جهت انتخاب آن به شما میکند.

با توجه به هزینه پایین زندگی در این کشور و دانشگاه هایی با شهریه های بسیار پایین، کشور بسیار مناسبی برای زندگی و ادامه تحصیل برای مهاجران مخصوصا ایرانی هاست.

مزایای تحصیل در ترکیه:

زبان تحصیل در دانشگاه‌های کشور ترکیه انگلیسی و ترکی است؛ دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه میتوانند دوره زبان را در کالج سپری کنندو پس از کلاس‌های آماده‌سازی، انتقال به دپارتمان‌های دانشگاه صورت می‌گیرد. کشور ترکیه دارای فرهنگی بسیار غنی است که به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای همسایه شناخته شده است  و تحصیل در این کشور ارزش و مزایای بسیار زیادی دارد.درکشور  ترکیه گروه‌های قومی مختلفی با یکدیگر زندگی می‌کنند به همین جهت دانشجویان بین المللی بسیار راحت میتوانند در این کشور زندگی کنند. بالغ بر200 دانشگاه درکشور ترکیه وجود دارد که اغلب آنها توسط دولت ترکیه اداره می‌شوند.معرفی دانشگاه های ترکیه

کشور ترکیه دارای دانشگاه های مختلفی است .کلیه دانشگاه های کشور ترکیه از اعتبار بین المللی برخوردارند .زبان تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه به دو زبان انگلیسی و ترکی  میباشد. دلیل پرطرفدار بودن دانشگاه های کشور ترکیه ارائه خدمات ارزان و با کیفیت بسیار بالاست . دانشجویان درحین تحصیل از مزایای دانشگاه از قبیل بیمه درمانی ، بورسیه های تحصیلی ، خوابگاه وهزینه حمل ونقل بهره مند میشوند. از دانشگاه های معروف کشور ترکیه میتوان دانشگاه  کوچ ، سابانجی ، آتیلیم ، بغازچی ،دانشگاه فنی استانبول ، حاجت تپه ، استانبول و غازی را نام برد.

ارغوان راد – مشاور ارشد موسسه استرگروپ

تحصیل در رشته های پزشکی کشور ترکیه


دانشجویان جهت تحصیل درکشور ترکیه میبایست یک دوره کالج را سپری کنند سپس در ازمون وردی دانشگاه مورد نطر شرکت نمایند .جهت پذیرش از دانشگاه های کشور ترکیه دانشجویان میبایست مدرک زبان ایلیس یا تومر را ارائه دهند . دوره کالج درکشور ترکیه 1ساله است و در حین تحصیل دروس زیست .شیمی .ریاضی .فیزیک هوش و هندسه نیز تدریس میشود . مدت زمان تحصیل رشته پزشکی در کشور ترکیه 6سال است .تحصیل در این رشته به دو زبان انگلیسی و ترکی امکان پذیر میباشد . کلیه دانشگاه های پزشکی در کشور ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران میباشد.

شهریه سالانه دانشگاه های دولتی ترکیه در رشته پزشکی

هزینه سالانه رشته پزشکی در ترکیه :دانشگاه دولتی 3000 الی 7000دلار
هزینه سالانه رشته پزشکی در ترکیه :دانشگاه خصوصی 10000 دلار الی 25000 دلار
هزینه دوره پریمدیکال :برای یک سال بین 2000 الی 4000 دلار

مدارک و شرایط مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور ترکیه

  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه رسمی
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا تومر
  • ارائه تمکن مالی
  • قبض پرداختی درخواست تحصیل درترکیه
  • قبولی در ازمون ورودی

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ترکیه

bilkent university
bogazici university
hacettepe university
istanbul university
gazi university
koc university

مدارک معتبر دانشگاه های ترکیه

ارزش مدارک تحصیلی دانشجویانی که در کشور ترکیه تحصیل میکنند ، در بیشتر کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا مورد قبول میباشد. از آنجایی که ارزش مدارک تحصیلی هر دانشگاه متفاوت است، دانشجویان می‌بایست آیین‌نامه ای را در غالب  ارزش مدرک تحصیلی را پیش از ورود به دانشگاه  مطالعه نمایند  تا از تحصیل بهتری بهره‌مند گردند.دانشگاه های کشور ترکیه از اعتبار بین المللی برخوردارند به همین جهت دانشجویانی که از کشور ترکیه فارغ التحصیل میشوند به راحتی میتوانند جهت اخذ پذیرش و دریافت بورسیه تحصیلی از کشور امریکا اقدام نمایند .


هزینه زندگی دانشجویی درکشور ترکیه

هزینه زندگی هر فرد بستکی به سبک زندگی شخص دارد . هزینه تقریبی زندگی درکشور ترکیه بین 400 الی500 دلارمیباشد . لازم به ذکراست که هزینه زندگی درکشورترکیه نسبت به دیگر کشور های اروپایی بسیار مقرون به صرفه میباشد.

شرایط اخذ بورسیه ترکیه

لازم به ذکراست که دانشجویان بدانند که بورسیه تحصیلی از ابتدای تحصیل به دانشجویان تعلیق نمیگیرد . دانشجو میبایست یک الی دو ترم را در دانشگاه سپری کند سپس با اخذ نمرات و معدل بالا میتواند درخواست بورسیه تحصیلی دهد .سهمیه بورسیه  تحصیلی  دانشگاه ها بسیار محدود است. در هرترم ممکن است بین دو تا 3نفر البته به دانشگاه هم بستگی دارد که در هر ترم به چند نفر بورسیه تحصیلی ارائه دهد. کلیه دانشگاه‌ها ممکن است بورسیه تحصیلی نداشته باشند . زمانی که دانشجو  شرایط پذیرش دانشگاه را می‌خواند، امکان بورسیه شدن و یا نشدن را در شرایط اولیه دانشگاه می‌تواند مشاهده کند.

عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در کشورترکیه را دارند میتوانند با موسسه مهاجرتی استرگروپ از طریق دکمه زیر یا شماره های موسسه در ارتباط باشند .

021-22725604
09120739435

مشاوره آنلاین