مهاجرت کاری به ترکیه

مهاجرت کاری به ترکیه
قوانین و شرایط کار در ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق کار یا به عبارتی مهاجرت کاری به ترکیه:

یکی از بهترین روش های دریافت اقامت ترکیه کار در این کشور است.متقاضیان مهاجرت به ترکیه از طریق کار در ابتدا باید بدانند با توجه به اینکه زبان رسمی مردم ترکیه ترکی استانبولی می باشد تسلط به زبان ترکی استانبولی از جمله پیش نیازهای اصلی برای استخدام توسط کارفرمایان ترک می باشد و کلیه متقاضیان کار در ترکیه باید مجوز کاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی این کشور داشته باشند.

متقاضیان کار در ترکیه در مرحله اول جستجوی شغل و مصاحبه را با موفقیت گذرانده باشند و با یک کارفرمای ترک به توافق رسیده باشند.همزمان با دریافت مجوز کاری شخص و مدارک از سوی کارفرما نیز باید به اداره کار تحویل گردد.

در این حالت ابتدا به فرد اقامت یکساله اعطا می گردد و در صورت تمدید قرارداد کاری توسط کارفرما مدت اقامت نیز تمدید می گردد.

جالب است بدانید نرخ بیکاری در کشور ترکیه در حدود 11 درصد است و این عدد در مقایسه با کشورهایی مثل آلمان و اتریش که زیر 5 درصد آمار بیکاری دارند نشان از وضعیت نامساعد اشتغال در این کشور دارد.

به همین دلیل به دانشجویان مقطع لیسانس در کشور ترکیه مجوز کاری اعطا نمی گردد و تنها دانشجویان مقطع فوق لیسانس و دکترا حق انجام کار پاره وقت دارند.


سریعترین را رسیدن به پاسخ مناسب


مطالب مفید در زمینه شرایط کار در ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین