تحصیل در اسپانیا

آشنایی با کشور اسپانیا

اسپانیا در جنوب غربی اروپا واقع شده است . مادرید بزرگترین شهر و پایتخت اسپانیا شناخته شده است. اسپانیا  با ۵۰۴،۷۸۲ کیلومتر مربع بزرگترین کشور شبه جزیره ایبری شناخته شده است. اسپانیا بعد از فرانسه دومین کشورپرجمعیت در اروپای غربی محسوب میشود . کشور اسپانیا دارای سواحل بسیار زیبا و آب و هوای معتدل است به همن جهت سالانه دانشجویان و توریست های بسیاری جهت ادامه تحصیل و سفر این کشور را انتخاب میکنند. دانشگاه های کشور اسپانیا از اعتبار بین المللی برخوردارند. نظام سیاسی اسپانیا مشروطه سلطنتی از نوع دموکراتیک و پارلمانی است. کشور اسپانیا از نظر تقسیم بندی سیاسی نیز از ایالت های خود مختار تشکیل شده است . زبان رسمی مردم این کشور اسپانیایی است . کشور اسپانیا یک کشور توسعه یافته و دارای سیزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا در تولید ناخالصی داخلی میباشد.


تحصیل  مقطع کارشناسی در اسپانیا

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی درکشور اسپانیا بین 3 الی 4 سال طول میکشد.  وهزینه تحصیل در اسپانیا بسته به نوع رشته و دانشگاه ها متفاوت میباشد .  هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی اسپانیا تقریبا رایگان هست که در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی هزینه بسیار کمی دارد؛اما به طور میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین 3000 تا 5000 یورو میباشد. دانشجویان میبایست قبل ازورود به مقطع کارشناسی یک دوره کالج را درکشور اسپانیا کند سپس وارد دانشگاه شود .هزینه دوره کالج دراسپانیا 2000یورو به بالا میباشد .هزینه این دوره ها نسبت به رشته ها متغیر میباشد.


تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا

طول دوره کارشناسی ارشد در اسپانیا بین 1 الی 2 سال است . دانشجویان جهت ورود به دانشگاه میبایست مدرک زبان آیلتس 6.5 را به دانشگاه ارائه دهند . لازم به ذکر است دانشجویانی که مدرک زبان ندارند میتوانند دوره زبان را در کشور مقصد سپری کنند سپس وارد دانشگاه شوند.هزینه تحصیل و زندگی در این مقطع بسیار پایین است . هزینه زندگی ماهانه بین 600 الی 700یورو میباشد. هزینه تحصیل نیز نسبت به رشته ها متفاوت است . در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشجویان میتوانند از خدمات بورسیه تحصیلی نیز بهره مند گردنند. دانشجویان درحین تحصیل نیزحق دارند ومیتوانند هفته ای 20ساعت درهفته کارکنند.


تحصیل در مقطع دکتری اسپانیا

طول دوره تحصیل در مقطع دکتری   3 تا 5  سال می باشد.این دوره به صورت تحقیقاتی است و به فرد این اجازه داده می شود که بعد از سال سوم تحصیل، از پایان نامه خود دفاع کند.تحصیل در  مقطع دکترا اصولا به صورت رایگان بوده و امکان اخذ بورسیه  تحصیلی برای افرادی که رزومه تحصیلی خوبی داشته باشند، وجود دارد.

تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا به زبان انگلیسی است و بدون مدرک زبان نیز دانشجویان می توانند اقدام کنند. دانشجویان در مقطع دکترا  دارای مجوز کار هفته ای۳۰ ساعت  می باشند و میانگین حقوق این افراد بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد.این اجازه کار این امکان را به دانشجویان می دهد تا بتوانند هزینه زندگی و تحصیل خود را در یک سال پوشش دهد .در مقطع دکتری  دانشجویان می توانند دستیار استاتیدد خود باشند و حداقل بین 1200 تا 1500 یورو ماهانه درآمد داشته باشند.


پزشکی در اسپانیا

هیچ برنامه پزشکی در اسپانیا که مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد به زبان انگلیسی ارائه نمی شود . تحصیل در اسپانیا برای کسانی مفید است که به زبان اسپانیابی تسلط کافی دارند . تحصیل  رشته پزشکی در کشور اسپانیا 6 ساله است  و دندانپزشکی در کشور اسپانیا نیز 5سال طول می کشد .هزینه هر دوره بین 4000 الی 6000 یورو در  سال می باشد. دو سال اول تحصیل پزشکی در اسپانیا تحصیل مطالعات پیش بالینی است و بر دروس زیست ، فیزیک و آناتومی تمرکز دارند و به زبان اسپانیایی  نیز تدریس می شود. تحصیل رشته پزشکی و دنداپزشکی در اسپانیا یکی از راه های مهاجرت به کشور اسپانیا است و با هزینه های مناسبی که تحصیل این رشته ها در اسپانیا دارد می تواند یکی از بهترین گزینه های تحصیل در اسپانیا باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا عموما به زبان اسپانیایی ارائه می شود و علاقه مندان به تحصیل پزشکی در اسپانیا و یا دندانپزشکی در اسپانیا باید به این زبان تسلط کافی داشته باشند.


عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در کشور اسپانیا را دارند میتوانند با موسسه مهاجرتی استرگروپ از طریق دکمه زیر یا شماره های موسسه در ارتباط باشند .

021-22725604
09120739435

مشاوره آنلاین