تحصیل در هلند

صفر تا صد تحصیل در هلند

آشنایی با کشور هلند

کشور هلند درشمال اروپای غربی واقع شده است . بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر هلند آمستردام است . کشور هلند از سمت شرق با کشور آلمان و از سمت جنوب با کشور بلژیک همسایه است .کشور گل لاله و آسیاب بادی از القاب کشور هلند است . کشور هلند در پرورش گل و گیاه مقام اول دارد . این کشور سهم بزرگی در تجارت و بانکداری جهانی دارد . کشورهلند دارای ذخایر گازهای طبیعی است و بخشی از آن را نیز صادر میکنند.حکومت کشور هلند پادشاهی مشروطه است .زبان رسمی این کشور هلندی است و به زبان آلمانی نیزشباهت بسیاری دارد . درهلند حدود 30هزار فارسی زبان سکونت دارند. اغلب مردم هلند مسیحی هستند. کشور هلند دارای دانشگاه های مختلف است که از اعتبار بین المللی برخوردارند. سالانه دانشجویان بسیاری جهت ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت میکنند.


تحصیل در هلند

آمستردام ، روتردام ، خرونینخن، اوترخت ، لایدن از مهم ترین شهرهای دانشجویی در کشور هلند میباشند. تحصیل درکلیه مقاطع تحصیلی در این کشور امکان پذیراست . کشور هلند دارای بیش از 160 مرکز آموزشی پیشرفته میباشد. مدارکی که از دانشگاه های کشور هلند اخذ میشوند درکلیه کشورهای جهان اعتبار دارد . تحصیل در کشور هلند به دو زبان آلمانی و انگلیسی میسر است . دانشجویان در حین تحصیل میتوانند از کمک هزینه های تحصیلی نیز استفاده کنند . هزینه تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه میباشد.

ارغوان راد – مشاور ارشد موسسه مهاجرتی استرگروپ

مزایای تحصیل درکشور هلند


مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند

  • • فرم پذیرش دانشگاهی تکمیل شده توسط دانشجو
  • • پاسپورت
  • • گزارش گردش حساب بانکی
  • • ارائه تمکن مالی مورد نظرکشورهلند
  • • ارائه کارت سلامت
  • • نامه پذیرش ازیک دانشگاه معتبر

تحصیل مقطع کارشناسی در هلند

تحصیل در این مقطع بین 3 الی 4 سال زمان میبرد . جهت ورود به دانشگاه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی الزامی است . هزینه تحصیل دراین مقطع سالانه بین 7000 الی 11000 یورو میباشد . دانشجویان درحین تحصیل اجازه کار قانونی نیز دارند . هلند دارای 17 مرکز آموزشی است که درمقطع کارشناسی خدمات ارائه میدهند. جهت ورود به این مقطع دانشجویان میبایست 12ساله خود را گذرانده باشند . جهت ورود به این مقطع معدل دانشجو میبایست بالای 14باشد .

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در هلند

تحصیل دراین مقطع بین 1 الی 2 سال زمان میبرد . جهت ورود به این مقطع دانشجومیبایست مدرک تحصیلی کارشناسی ومدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 را ارائه دهد. شهریه دانشگاه های ممتاز دراین مقطع سالانه بین 11000 الی 15000 یورو درسال میباشد . دانشجو دراین مقطع اجازه کار قانونی هفته ای 20ساعت دارد . دانشجویان در این مقطع میتوانند درخواست بورسیه تحصیلی نیز به دانشگاه دهند.بورسیه های دانشگاهی بستگی به شرایط دانشجو دارد .دانشجویان درمقطع ارشد به زبان آلمانی نیزمیتوانند تحصیل کنند .

تحصیل مقطع دکترا در هلند

تحصیل دراین مقطع 4 ساله میباشد . دانشجویان جهت ورود به این مقطع نیازبه مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5به بالا را دارند . مقطع دکترا استاد محور است .دانشجو میبایست دراین مقطع مقاله بین المللی ، مدرک زبان و معدل بالای 16داشته باشد . افرادی که میخواهند دراین مقطع تحصیل کنند درنظرداشته باشند که نیاز به رزومه بسیار قوی دارند . اغلب دانشجویان دراین مقطع علاوه بر تحصیل حقوق نیز دریافت میکنند. تحصیل در مقطع دکترا اصولا رایگان است وشهریه های این مقطع توسط دولت هلند و دانشگاه پرداخت میشود.

لیست دانشگاه های برتر هلند

Leiden University
Wageningen University
Delft University of Technology
University of Groningen
Maastricht University
University of Amsterdam
Radboud University Nijmegen
Vrije Universiteit Amsterdam

هزینه های زندگی در کشور هلند

هزینه زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه میباشد . هزینه زندگی در این کشور نسبت به هر شهر متفاوت است . هزینه زندگی در شهر آمستردام گرانتر است .هزینه تقریبی زندگی بین 800 الی 1000 یورو میباشد .


امیدواریم مطالب مورد پسند بوده و از آن بهره لازم را برده باشید ، ما را در استرگروپ دنبال کنید.

موسسه مهاجرتی استرگروپ مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا.

تماس با ما :
02122725604
09120739435
 

مشاوره آنلاین