تحصیل در آلمان

تحصیل در کشور آلمان

کشور آلمان در قاره اروپا واقع شده است. از سمت شمال با دریای شمال -دانمارک و دریای بالتیک واز سمت شرق با کشورلهستان وجمهوری چک همسایه است. کشور آلمان یکی از صنعتی‌ترین و ثروتمندترین  کشورهای جهان شناخته شده است . شهربرلین پایتخت کشور آلمان و بزرگ‌ترین شهر  از لحاظ جمعیت و هم از لحاظ مساحت در این کشور شناخته شده است.  زبان رسمی کشور آلمان آلمانی است امروزه آلمان مقصد خوبی برای دانشجویان بین المللی محسوب میشود . کشور آلمان دارای دانشگاه های مختلفی است که ازاعتبار بین المللی برخوردارند . به همین جهت سالانه دانشجویان بسیاری از سراسر کشور های جهان جهت ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت میکنند.


 مزایای تحصیل درآلمان

  • 1- امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان
  • 2- اجازه کار دانشجویی در حین تحصیل
  • 3- امکان اخذ ویزای پیوست برای همسر و فرزندان زیر 18 سال
  • 4- امکان سفر به کلیه کشور های عضو اتحادیه اروپا با ویزای تحصیلی


تحصیل رشته های پزشکی در کشور آلمان

دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور آلمان را دارند ابتدا میبایست یک سال دوره پریمدیکال را سپری کنند . دوره پریمدیکال در کشور آلمان الزامی است زیرا دیپلم کشور ایران 12ساله میباشد اما دیپلم در کشور آلمان 13ساله است به همین جهت دانشجویان حتما باید دوره پریمدیکال را سپری کنند سپس در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایند. هزینه تحصیل دردانشگاه های دولتی کشور آلمان رایگان است . زبان تحصیل در کلیه دانشگاه های دولتی آلمانی است . دانشجویان جهت ورود به دانشگاه های کشور آلمان نیاز به مدرک زبان آلمانی دارند . علاوه بر مدرک زبان آلمانی، دانشجویان برای ورود به رشته های پزشکی و دندان پزشکی در دانشگاه های دولتی آلمان میبایست دارای معدل بالانیز  باشند.جهت تحصیل در رشته های پزشکی در آلمان محدویت سنی خاصی وجود دارد. جهت گرفتن ویزای تحصیلی آلمان از تاریخ اخذ آخرین مدرک تحصیلی فرد نباید بیش از 3 تا 4 سال گذشته باشد.


هزینه تحصیل پزشکی  در دانشگاه های آلمان

دانشجویان بین‌المللی خارج از اتحادیه اروپا که می‌خواهند در دانشگاه بادن-وورتمبرگ تحصیل کنند، باید برای هر ترم شهریه 1500یورو پرداخت کنند. هزینه شهریه اغلب دانشگاه های کشور آلمان رایگان است . دانشگاه های دولتی سالانه بین 200الی300یورو جهت خدمات دانشگاه از دانشجودریافت میکنند. دانشجویانی که دردانشگاه های خصوصی آلمان تحصیل میکنند ترمی 5700 الی 15000یورو پرداخت میکنند. گاها در بعضی از دانشگاه های آلمان بورسیه تحصیلی نیز به دانشجویان ارائه میگردد. دانشجویانی که میخواهند در خواست بورسیه تحصیلی به دانشگاه دهند میبایست معدل بالایی داشته باشند.

سطح زبان آلمانی مورد نیاز برای دانشجویان ایرانی

سطح ابتدایی (A1 و A2)
سطح میانی (B1 و B2 )
سطح پیشرفته (C1 و C2)


زبان تحصیل در آلمان

دانشگاه های کشور آلمان به دو زبان انگلیسی و آلمانی تدریس میکنند . دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارند میبایست آیلتس 6.5 ارائه دهند. دانشجویانی که میخواهند به زبان آلمانی تحصیل کنند میبایست مدرک آلمانی b2 را  ارائه دهند.


 تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی

دانشجویانی که میخواهند در این مقطع درکشور آلمان تحصیل کنند میبایست در ازمون ورودی دانشگاه شرکت نمایند سپس وارد دانشگاه شوند .اصولا تحصیل در این مقطع  به زبان آلمانی ارائه میشود .لازم به ذکر است تعداد محدودی از رشته ها نیز به زبان انگلیسی تدریس میشوند.در این مقطع دانشجو درحین تحصیل  هفته ای 20ساعت حق کار دارد.


  تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

 طول دوره کارشناسی ارشد در کشور آلمان اصولا دو ساله است . برای اینکه  متقاضی بتواند وارد این دوره شود باید مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های سراسری دریافت کرده باشد و یا اگر از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شده است معدل مناسبی داشته باشد. تحصیل در این مقطع به دو زبان انگلیسی و آلمانی تدریس میشود. دانشجویان جهت ادامه تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی میبایست آیلتس 6.5 را ارئه دهند.


تحصیل در آلمان در مقطع دکتری

طول دوره مقطع دکتری در کشور آلمان در اکثر رشته ها 3 تا 5 سال به طول می انجامد  . تحصیل در این مقطع در دانشگاه های متفاوت به زبان انگلیسی و آلمانی تدریس میشود . دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل درمقطع دکترا در کشور آلمان را دارند میبایست با اساتید دانشگاه های مختلف در حیطه فعالیت پژوهشی مورد نظر ارتباط برقرار کنند و با نشان دادن صلاحیت علمی و توانایی خود نظر مساعد استاد را به عنوان استاد مشاور جلب کنند . سپس بقیه مراحل را طی کرده تا پذیرش دانشگاه را بگیرند . در صورت واجد شرایط بودن بورسیه نیز می توانند جهت اخذ بورسیه اقدام کنند اصولا به ظور تقریبی بین  1000 تا 3000 یورو در ماه بورسیه به دانشجو تعلق میگیرد . مقطع دکتری در کشور آلمان در رشته های ارائه شده نیاز به آیلتس 7 آکادمیک دارد . بعضاً برخی از رشته ها نیز به زبان آلمانی تدریس میشود.


عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را دارند میتوانند با موسسه مهاجرتی استرگروپ از طریق دکمه زیر یا شماره های موسسه در ارتباط باشند .

021-22725604
09120739435

مشاوره آنلاین