مهاجرت به قبرس

صفر تا صد مهاجرت به قبرس و قبرس شمالی

معرفی قبرس

کشور قبرس یک کشور جزیره ای است که در شرق دریای مدیترانه واقع گردیده است. بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر قبرس نیکوزیا شناخته شده است.بخشی از شمال جزیره که به قبرس شمالی معروف است بخش ترک نشین و ساکنین این منطقه مسلمان می باشند.زبان رسمی این کشور ترکی قبرسی است.جزیره قبرس سومین جزیره بزرگ مدیترانه شناخته شده است.این کشور دارای جمعیتی بالغ بر یک میلیون و صد هزار نفر است.57 درصد مردم این جزیره یونانی و 43 درصد جمعیت ترکان قبرس می باشند.

سواحل معروف قبرس

کشور قبرس در سال 1960 استقلال خود را از بریتانیا کسب کرده است.کشور قبرس دارای تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل است. در این کشور پرورش گوسفند،خوک،بز بسیار رایج است.کشور قبرس به 2 بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است.که با مرزی به نام خط سبز از یکدیگر جدا شده اند.در حال حاضر پنج تقاطع مرزی وجود دارد که 24 ساعته جهت عبور و مرور شهروندان قبرس باز است.از شهرهای مهم قبرس میتوان:فاماگوشا،گیرنه،لیماسول،نیکوزیا را نام برد. صادرات عمده این کشور محصولاتی از قبیل گندم ،سیب زمینی ، جو و مرکبات است. قبرس دارای آب و هوایی معتدل است و بیشتر روز های سال آفتاب بر این کشور می تابد. هزینه های درمان در این کشور کاملا معقولانه است به گونه ای که حتی بیمارستان های خصوصی هم در این کشور مقرون به صرفه هستند.خرید ملک قبرس

یکی از بهترین و آسان ترین روش های اخذ اقامت در کشور قبرس خرید ملک می باشد.از طریق این نوع سرمایه گذاری فرد اصلی می تواند به همراه همسر و فرزندان زیر 25 سال جهت اقامت اقدام نمایند.همچنین فرد اصلی می تواند برای والدین و همچنین والدین همسر نیز جهت اقامت اقدام کند.ز مزایای اصلی این کشور نداشتن شرط حضور است.فرد می تواند جهت اخذ اقامت دایم هر 2 سال یکبار یک روز در قبرس حضور داشته باشد.اگر فردی قصد گرفتن پاسپورت این کشور دارد می بایست در این کشور زندگی کند.در این حالت فرد پس از 7 سال می تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید.


شرایط خرید ملک در قبرس

حداقل سرمایه 300 هزار یورو در این کشور است.که فرد می تواند با این مبلغ ملکی را خریداری کند.با مبلغ 300 هزار یورو فرد می تواند یک یا دو ملک خریداری کند.در حین اقامت می بایست 200 هزار یورو از مبلغ ملک پرداخت شده باشد. فرد متقاضی می بایست مبلغ 30 هزار یورو در یکی از بانک های کشور قبرس به عنوان سپرده واریز نماید. این مبلغ به مدت 3 ماه در بانک بلوکه می شود.

واجدین شرایط جهت خرید ملک در قبرس

جهت اخذ اقامت و تابعیت در کشور قبرس به جز خرید ملک شرایط و ضوابطی وجود دارد که فرد می بایست به آنها توجه کند.فرد متقاضی می باست بالای 18 سال باشد و دارای گواهی عدم سوء پیشینه کیفری باشد.همسر و فرزندان تا سن 25 سال شامل پرونده می شوند.پدر و مادر فرد و همچنین والدین همسر می توانند در پرونده قرار بگیرند.در حین خرید ملک نیاز به مدرک زبان و همچنین گواهی سلامت نیست.

در کلیه نقاط جهان در حین خریداری یک ملک باید به نکاتی توجه کرد.نکاتی از قبیل:محل قرارگیری ملک و کاربری ملک.

در کلیه کشورها مالیات ملک تجاری نسبت به ملک مسکونی بیشتر است.در کشور قبرس نیز هزینه خرید یک ملک نیسبت به شهرها متفاوت است.


اجاره ماهیانهمیانگین هزینه
اجاره آپارتمان تک خوابه در خارج از شهر250 الی 650 یورو
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر520 الی 1.500.000 یورو
اجاره آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر800 الی 350.000 یورو
خرید هر متر آپارتمان در مرکز شهر1.200.000 الی 3.000.000 یورو
خرید هر متر آپارتمان در خارج از شهر1.000.000 الی 2.000.000 یورو

امیدواریم مطالب مورد پسند بوده و از آن بهره لازم را برده باشید. خوشحال میشویم نظرات و سوالات خود را در قسمت دیدگاه به اشتراک بگذارید و ما را در استرگروپ همراهی کنید.

موسسه مهاجرتی استرگروپ مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره در اروپا

ارتباط با ما :

021-22725604

09120739435

09120739438

مشاوره آنلاین