اقامت کاناداهزینه زندگی

هزینه زندگی در کانادا

هزینه های زندگی کانادا:

تحقیق کردن و مطلع بودن از هزینه های زندگی در کانادا یکی از الزامات جهت مهاجرت به کانادا است که باید قبل از هر تصمیمی صورت گیرد.

کانادا کشوری ست که با توجه به مساحت زیاد، جمعیتی کمی دارد و علت داشتن اقتصاد پیشرفته از جمله کشورهایی است که برای مهاجرت همیشه در اولویت تمام کسانی است که قصد مهاجرت دارند.

آمار بیکاری در کشور کانادا پایین است به طور مثال در سال 2019 نرخ بیکاری تنها 5.6% بوده که این رقم در سال 2020 کمتر نیز شده و به 11% رسیده است. نرخ بیکاری این کشور در سال2021 به 9.8% رسیده است.

هزینه زندگی در کانادا معمولا مرتبط با سبک زندگی افراد است و تا حد زیادی به محل زندگی فرد نیز بستگی دارد.

هزینه های زندگی در کانادا به دسته های مختلفی تقسیم بندی می‌شود که در اینجا به گرانترین و معمولی ترین سبک زندگی می پردازیم:

  • اجاره خانه                          30%
  • خورد وخوراک                     14%
  • حمل ونقل                            10%

هزینه  اجاره اپارتمان در کانادا:

هزینه اجاره آپارتمان در برخی مناطق کشور کانادا یکسان است که شهرهای تورنتو و ونکوور در این دسته قرار دارند.

هزینه اجاره یک آپارتمان در مرکز شهر 813  تا 2100 دلار کانادا متفاوت است، در صورتی که یک آپارتمان در حومه شهر اجاره بهای پایین تر دارد، اجاره بهایی از 650 تا 1770 دلار کانادا.

در کانادا بسیاری از افراد اقدام به خرید ملک نمی کنند زیرا هزینه‌ی بسیار زیادی را باید پرداخت کنند. به طور متوسط هزینه خرید یک متر مربع ملک مسکونی در مرکز شهرهای کانادا حدود 5700 دلار کانادا می‌باشد و این هزینه در حومه شهر حدود 4020 دلار کانادا خواهد بود.

هزینه خوردو خوراک در کانادا:

هزینه خورد و خوراک در کانادا زیاد نیست و اگر از حراجی‌های هفتگی خرید کنید مبلغ قابل توجهی صرفه جویی می‌کنید.

به عنوان مثال برای یک خانواده 4 نفره هزینه خورد و خوراک معادل 6800 دلار کانادا می‌باشد.

هزینه حمل و نقل در کانادا:

حمل و نقل بخشی از هزینه  شما در کانادا محسوب می شود. شهر تورنتو و شهرهای اطراف دارای سیستم حمل و نقل عمومی بسیار مناسبی هستند که اگر فرد در منطقه ای زندگی کند که نزدیک به محل کار وی باشد و با وسایل حمل و نقل عمومی تردد کند بخش قابل توجهی از هزینه زندگی وی کم می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با ما تماس بگیرید