تحصیل در کانادا

صفر تا صد تحصیل در کانادا

معرفی کشور کانادا

کانادا کشوری است  در شمال قاره آمریکای شمالی  که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است. این کشور از شرق با اقیانوس اطلس، از غرب با  اقیانوس آرام و از شمال با اقیانوس منجمد شمالی  و از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است .  کشور کانادا چهارمین کشور پهناور جهان محسوب میشود.پایتخت کانادا اُتاوا و تورنتو بزرگترین شهر این کشور شناخته شده است. حکومت کانادا یک دموکراسی پارلمانی فدرال و یک پادشاهی مشروطه است. نزدیکی جغرافیایی این کشور به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد.  کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. کِبـِک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نووااسکوشیا، انتاریو، جزیرهٔ پرینس ادوارد آیلند و سسکچوان استان‌های این کشور هستند. کشور کانادا بسیار توسعه یافته است به همین جهت سالانه دانشجویان بسیاری از سراسر جهان جهت ادامه تحصیل این کشور را انتخاب میکنند.


تحصیل درکانادا


کشور کانادا دارای دانشگاه های معتبر است به همین جهت سالانه دانشجویان  بسیاری از سرا سر جهان جهت ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت میکنند از دانشگاه های معروف کانادا میتوان مک گیل ، بریتیش کلمبیا ، تورنتو و مونترال را نام برد. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند میبایست مدرک زبان آیلتس را به دانشگاه جهت ثبت نام ارائه دهند.دانشجویان پس از اتمام تحصیل در کانادا میتوانند در خواست اقامت دائم  دهند. 


مزایای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در بهترین دانشگاه ها با رنکینگ بالا
امکان اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کانادا
صدور هم زمان ویزای همراه در کانادا
حق کار به همراه درآمد بالا همزمان با تحصیل
مدارکی که از دانشگاه های کشورکانادا اخذ میشونددر کشور آمریکا و سایر کشورها معتبراست.
ارغوان راد – کارشناس ارشد استرگروپ

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی هرفرد درکانادا نسبت به شهرها متفاوت است. هزینه تقریبی بین 800 الی 1000دلار میباشد. دانشجویان درحین تحصیل حق کاردارند و میتوانند هزینه های زندگی را ساپورت کنند.


تحصیل کارشناسی درکانادا


تحصیل در این مقطع اصولا 4ساله است . دانشجویان جهت ورود به دانشگاه نیازمند مدرک زبان آیلتس میباشد. هزینه تحصیل دراین مقطع بستگی به نوع رشته و دانشگاه ها دارد. دراین مقطع امکان ورود همراه به صورت همزمان امکان پذیر است. دانشجویان درحین تحصیل میتوانند از بورسیه های تحصیلی دانشگاه نیز بهره مند گردند. یکی از مهم ترین موارد ویزای تحصیلی کانادا سن و گپ تحصیلی است . گپ تحصیلی دانشجو نباید بیشتر از 5سال باشد.


تحصیل کارشناسی ارشد درکانادا


تحصیل در این مقطع 2سال طول میکشد.این دوره یکی از پرطرفدارترین دوره ها محسوب میشود. هزینه تحصیل در این مقطع سالانه بین 15000الی 20000هزاردلار است .البته شهریه دانشگاه ها به نوع رشته و دانشگاه نیز بستگی دارد . درمقطع ارشد امکان اخذ بورسیه تحصیلی نیز وجود دارد. داشتن مدرک زبان آیلتس 6 به بالا الزامی است . جهت اخذبورسیه تحصیلی معدل بالای 15 الزامی است.


تحصیل دکترا درکانادا


تحصیل در این مقطع 5ساله است .جهت ورود به این مقطع دانشجو می بایست رزومه تحصیلی بسیار قوی داشته باشد. دراین مقطع دانشجو به استاد راهنما ومقاله بین المللی  نیازدارد.داشتن معدل بالای16 در مقاطع کارشناسی و ارشد الزامی است . درمقطع دکترا دانشجو میبایست مدرک زبان آیلتس در حد7 آکادمیک ارائه دهد.


مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از کانادا

ارائه پاسپورت به همراه ترجمه رسمی
ارائه تمکن مالی
ارائه مدرک زبان مورد تایید کشور کانادا
ارائه انگیزه نامه تحصیلی
ارائه مدارک تحصیلی به همراه ترجمه رسمی

مدارک زبان مورد تایید جهت تحصیل در کانادا

تافلiBT) TOEFL)
پی تی ایPTE
سلپیپ (جنرال و آکادمیک)CELPIP
آیلتس (جنرال و آکادمیک)IELTS

لیست دانشگاه های برتربریتیش کلمبیا کانادا

 • Simon Fraser University (شهر برنابی)
 • University of Victoria (شهر ویکتوریا)
 • British Columbia Institute of Technology (شهر برنابی)
 • Thompson Rivers University (شهر کلمپوس)
 • Vancouver Island University (شهر نانایمو)
 • University of the Fraser Valley (شهر ابوتسفورد)
 • The University of British Columbia (شهر ونکوور)
 • Trinity Western University (شهر لانگلی)
 • Capilano University (شهر ونکوور شمالی)
 • Royal Roads University (شهر ویکتوریا)
 • Quest University Canada (شهر اسکوامیش)
 • University Canada West (شهر ونکوور)

رضایت از زندگی در کانادا

با توجه به ثبات سیاسی، امنیت اجتماعی، دریافت خدمات درمانی مقرون به صرفه، سیستم آموزشی مناسب و زبان اصلی این کشور که انگلیسی می باشد، کانادا از پرطرفدارترین کشورهای جهان برای علاقه مندان به مهاجرت می‌باشد. همچنین کشور کانادا در زمینه بررسی رفاه و امنیت و آزادی و آرامش از جمله کشورهای دارای امتیاز بالا محسوب می‌شود.. بیش از 70 درصد مردم کشور کانادا نه تنها از کشور خود رضایت دارند بلکه به دولت و حکومت خود نیز اعتماد کامل دارند.


اگرشما عزیزان نیز قصد مهاجرت به کشورکانادا را دارید میتوانید با موسسه استرگروپ درارتباط باشید.

021-22725604
09120739435

مشاوره آنلاین