اقامت اتریش

اقامت تحصیلی اتریش

فراهم آوردن شرایط مناسب برای تحصیل باعث شده تا متقاضیان زیادی برای اقامت تحصیلی اتریش اقدام نمایند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش آشنا کنیم و به سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم.

اتریش سالانه تعداد زیادی از افراد مختلف که متقاضی تحصیل در این کشور هستند را پذیرش می کند که بتوانند در این کشور تحصیل کنند. وجود شرایط مناسبی مانند هزینه تحصیل پایین نسبت به سایر کشورهای اروپایی و اجازه ی کار در زمان تحصیل در این کشور باعث شده تا افراد زیادی به دنبال تحصیل و مهاجرت به این کشور باشند.

اقامت تحصیلی اتریش

بیشتر بخوانید:
اقامت تحصیلی هلند

یکی از مزایایی که کشور اتریش نسبت به سایر کشور های اروپایی دارد این است که زمانی که اجازه اقامت در این کشور برای شما صادر شود قادر خواهید بود تا برای اقامت همسر و فرزندان خود نیز تحت شرایطی خاص اقدام کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی اتریش

هنگامی که درخواست خود را برای تحصیل در یکی از دانشگاه های اتریش ارسال کنید، طی یک پروسه ی زمانی مشخص می شود که آیا توانسته اید پذیرش آن دانشگاه را بگیرید یا که خیر. در مرحله ی بعد از دریافت پذیرش دانشگاه لازم است تا یک سری از مدارک را آماده نمایید. مدارکی که نیاز است برای اخذ ویزا برای سفارت آماده کنید عبارت است از:

 • داشتن یک پاسپورت دارای اعتبار
 • عکس 4*3
 • ارائه انگیزه نامه برای تحصیل در کشور اتریش
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
 • ارائه فرم های پر شده
 • ارائه نامه تمکن مالی برای پوشش هزینه های دانشجویی و زندگی
 • ارائه بیمه مسافرتی
 • تکمیل درخواست ویزا

اقامت تحصیلی اتریش

بیشتر بخوانید:
اقامت تحصیلی آلمان

این ها مدارکی هستند که برای درخواست ویزای تحصیلی کشور اتریش باید آماده کنید و هنگام درخواست به سفارت کشور اتریش تحویل بدهید. طبیعتا در سال ها و یا ماه های جدید ممکن است مدارک لازم برای درخواست ویزای دانشجویی کشور اتریش متفاوت باشند، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با کارشناسان مجموعه استرگروپ با شماره های ما تماس بگیرید.

مزایای تحصیل در اتریش

همانگونه که در ابتدای این مقاله گقته شد تحصیل در کشور اتریش نسبت به دیگر کشور های اروپایی مزایای فوق العاده ای دارد که در این بخش قصد داریم تا آن ها را بررسی نماییم. مزایای تحصیل در کشور اتریش عبارتند از:

 • هزینه پایین برای زندگی
 • هزینه پایین برای تحصیل نسبت به دیگر کشورها
 • دانشگاه های معتبر
 • عدم بلوکه شدن مبلغ پشتیبانی قرار داده شدع در بانک این کشور

این ها تنها بخشی از شرایط فوق العاده ی این کشور برای تحصیل می باشد.با ما همراه  باشید تا تحصیل در کشور اتریش را از زاویه های دیگر بررسی کنیم.

شرایط اقامت تحصیلی اتریش

در این بخش سعی داریم تا شما را با شرایطی آشنا کنیم که قبل از اقدام برای پذیرش در داشنگاه های اتریش لازم است که داشته باشید. در وهله ی اول نیاز است تا یک مدرک دیپلم داشته باشید. توجه کنید که مدرک دیپلم فقط برای کسانی است که قصد دارند در مقطع کارشناسی تحصیل کنند.

مدرک تحصیلی دیپلم شما باید با رشته ای که می خواهید در کشور اتریش تحصیل کنید هم خوانی  داشته باشد. این به این معنی است که شما نمیتواند مثلا با مدرک دیپلم تجربی برای تحصیل در رشته های مهندسی درخواست دهید. مدرک تحصیلی دیپلم نقش مهمی در فرآیند اخذ ویزا برای شما خواهد داشت.

اکثر دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی تدریس می کنند و دانشگاه های محدودی وجود دارند که می توانید با زبان انگلیسی در آن ها  تحصیل کنید. پس برای اینکه اقدام برای اخذ ویزای دانشجویی اتریش موفق باشد لازم است تا به زبان آلمانی تسلط داشته باشید. حتی اگر قرار باشد به زبان انگلیسی تحصیل کنید از شما آزمونی گرفته می شود تا سطح زبان آلمانی شما برای سکونت در اتریش بررسی شود.

اقامت تحصیلی اتریش

بیشتر بخوانید:
اقامت تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کشور اتریش

در کشور اتریش با توجه به قوانینی که وجود دارد امکان ورسیه تحصیلی بصورت کامل وجود ندارد. اغلب کشور هایی که اقدام به دادن ویزای دانشجویی می کنند این است که بتوانند با درآمد حاصله سیستم آموزش و پرورش کشورشان را بهبود ببخشند. اما در شرایطی حاص استثنا هایی نیز رخ می دهد.

دانشجویانی خاص در این کشور می توانند از بورسیه های محدود استفاده نمایند. این نوع بورسیه برای دانشجویانی است که در هنگام تحصیل از معدل بالایی برخوردار باشند و همچنین کسانی که فعالیت های علمی معتبری داشته باشند.

بورسیه دانشجویان در اتریش به دو صورت انجام می شود مورد اول مبلغی بعنوان کمک هزینه به دانشجو پرداخت می شود، راه دوم نیز این است که در شرایط پرداخت شهریه دانشجو تفاوت قائل می شوند. پس همه چی بستگی به دانشجویان دارد.

اقامت دائم پس از اقامت دانشجویی در اتریش

اتریش یکی از کشور های رو به توسعه در اتحادیه اروپا می باشد. افراد زیادی از راه های متفاوت به دنبال رسیدن به اقامت دائم کشور اتریش هستند. برای دانجویانی که موفق به کسب ویزای تحصیلی اتریش می شوند شرایط کمی متفاوت است.

پس از گذراندن دوران تحصیل در این کشور شما مدت کوتاهی زمان دارید تا بتوانید در این کشور شغلی پیدا کنید. دانشحویانی که پس از تحصیل بتوانند سغلی پیدا کنند می توانند ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کنند. این ویزا در ابتدا یکساله بوده و به مدت 5 سال قابل تمدید است.

پس از گذراندن مدت 5 ساله می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید. هنگامی که اقامت دائم این کشور را داشته باشید پس از گذشت 2 سال می توانید برای تابعیت درخواست کنید و باید بدانید که پاسپورت کشور اتریش یکی از معتبر ترین پاسپورت های دنیاست.

اقامت تحصیلی اتریش

بیشتر بخوانید :
اقامت تحصیلی ایتالیا

بهترین دانشگاه های کشور اتریش

 • اسامی برخی از بهترین دانشگاه های کشور اتریش که می توانید برای بورسیه نیز در این دانشگاه ها اقدام کنید عبارتند از:
  دانشگاه ملی وین
 • دانشگاه یوهانس کپلر لینز
 • دانشگاه اینسبورک
 • دانشگاه فنی گراز

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با شرایط ابتدایی اخذ اقامت تحصیلی کشور اتریش آشنا کنیم، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید تا با مشاوره ی رایگان بتوانید بهترین انتخاب را برای تحصیل در اروپا داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با ما تماس بگیرید