اقامت هلندویزای اروپا

اقامت تحصیلی هلند

در این مقاله سعی داریم تا شما را با شرایط و راه های اقامت تحصیلی هلند آشنا کنیم. یکی از کشور هایی که سالانه متقاضی های زیادی برای اقامت از طریق تحصیل دارد کشور هلند می باشد.

هلند کشوری در شمالغربی اروپا می باشد که به دلیل طبیعت زیبا، صنایع فراوان، عضویت در شینگن و… افراد زیادی به دنبال دریافت اقامت این کشور هستند.

اقامت تحصیلی هلند

بیشتر بخوانید :
اقامت تحصیلی آلمان

شرایط اقامت تحصیلی هلند

هلند یکی از کشور هایی است که بسیار در بخش آموزش پیشرفته است. تعداد زیادی از دانشگاه های کشور هلند در لیست بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارند.

هلند درهای کشور خود را برای دانشجویان از سراسر دنیا باز کرده و کسانی که متقاضی دریافت ویزای تحصیلی این کشور هستند راه سختی تا رسیدن به ویزای تحصیلی هلند ندارند. در سال های اخیر نیز ایرانیان بسیاری برای دریافت ویزای تحصیلی هلند اقدام کرده اند.

ویزای تحصیلی هلند برای شما می تواند تبدیل به کارت اقامت موقت و سپس اقامت دائم این کشور شود. برای این کار لازم است تا با مشاورین ما در تماس باشید تا بهترین راه را به شما معرفی کنند.

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان

تعداد افرادی که بدون مدرک زبان برای تحصیل در هلند اقدام کرده اند و پذیرش را دریافت کرده اند بسیار محدود است. بهتر است برای اینکه اطمینان خود را از قبولی در دانشگاه های کشور هلند بالا ببرید در کنار تمامی مدارکی که باید آماده کنید، مدارک زبان را نیز آماده داشته باشید.

مزایای تحصیل در هلند

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • امکان تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی از حمله دبستان تا دکتری
 • امکان انتخب رشته به دلیل رشته های متعدد دانشگاهی
 • دانشگاه هایی با اعتبار بالا
 • فرهنگ اجتماعی بالا و شرایط زندگی مناسب
 • امکان دریاقت اقامت دائم پس از اتمام تحصیل
 • اجازه داشتن همراه در هنگام تحصیل
 • امکان اشتغال در این کشور

این ها تعداد اندکی از شرایط و مزایای فوق العاده ای است که شما می توانید با تحصیل در کشور هلند داشته باشید. توجه به این نکته که بنا بر شرایط افراد کشور های متفاوتی می تواند برای تحصیل مناسب باشد. برای دریافت مشاوره ی رایگان و همچنین بررسی پرونده ی مهاجرتی خود می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

اقامت تحصیلی هلند

بیشتر بخوانید:
اقامت تحصیلی ایتالیا

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای دانشجویی هلند

برای دریافت ویزای دانشجویی کشور هلند باید مدارکی را تهیه و آماده نمایید که در ادامه آن را معرفی خواهیم کرد. توجه داشته باشید که به دلیل تغییرات در قوانین مهاجرتی کشور های مختلف برای اطلاع دقیق از مدارک به روز و دریافت اطلاعات نسبت به نغییرات پیش آمده می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

این مدارک عبارتند از:

 • فرم پذیرش دانشگاهی که توسط متقاضی تکمیل شده است
 • گزارش گردش حساب بانکی
 • پاسپورت معتبر
 • نامه رسمی از یکی از دانشگاه های هلند
 • تاییدیه بیمه درمانی
 • تاییدیه پرداخت های لازم برای اقامت در هلند

هزینه های تحصیل در هلند

هزینه های تحصیل در هلند به دو بخش اصلی تقسیم می شوند.

 1. هزینه های مربوط به تحصیل
 2. هزینه های مربوط به زندگی

در ابتدا به بررسی مورد اول خواهیم پرداخت. تحصیل در هلند با توجه به مقطع تحصیلی و همچنین رشته ای که در آن تحصیل خواهید کرد متفاوت خواهد بود. اما این نکته که تحصیل در هلند از نظر مالی نسبت به کشور های دیگر هزینه های کمتری دارد باعث می شود تا افراد زیادی به دنبال تحصیل در هلند باشند.

به صورت میانگین برای زندگی دانشجویی در هلند شما باید هزینه ای معادل 800 یورو در ماه داشته باشید. این هزینه قطعا دقیق نیست و بر اساس سبک زندگی شما می تواند متفاوت باشد.

مانند کشور های دیگر به شما نیز در طول تحصیل اجازه کار دانشجویی بصورت محدود داده می شود، اما لازم است بدانید که کار دانشجویی درآمد آن چنانی برای شما نخواهد داشت و تنها بخشی از هزینه های شما را پوشش می دهد.

همانگونه که گفته شد بر اساس مقطع تحصیلی و رشته نتحصیلی مدنظر شما هزینه تحصیل شما در هلند متفاوت است. برای مثال برای تحصیل در مقطع کارشناسی 7000 تا 7500 یورو فقط مربوط به تحصیل شما می باشد.

در مقطع کارشناسی ارشد این هزینه ها به 12000 تا 17000 یورو افزایش می یابد. برای اطلاع از هزینه های تحصیل در مقاطع تحصیلی دیگر و رشته های مدنظر خودتان می توانید با استرگروپ در تماس باشید.

اقامت تحصیلی هلند

بیشتر بخوانید:
اقامت تحصیلی کانادا

ددلاین دانشگاه های هلند

برای درخواست تحصیل در دانشگاه های کشور هلند بازه زمانی های مشخصی ارائه شده است. معمولا زمان دقیق برای انجام فرآیند های تحصیلی از 1 نوامبر تا آخر فوریه می باشد. زمان ثبت نام شما بر اساس دانشگاه و شروع کلاس ها متفاوت است که برای مطمئن شدن از زمان درست انجام کار های خود بازم است تا یک کارشناس با سابقه در کنارتان باشد.

باید توجه داشته باشید که بی توجهی به این تاریخ ها می تواند حداقل یک ترم و یا یک سال شما را از تحصیل غقب بیاندازد.

تحصیل رایگان در هلند

کشور هلند تنها در صورت پرداخت هزینه های تحصیل به شما اجازه ی تحصیل در این کشور را می دهد. البته باید توجه داشت که این کشور کمک هزینه هایی را به دانشجویان مستعد پرداخت می نماید.

اما این کمک هزینه ها قطعا تمامی هزینه های تحصیلی شما را شامل نمی شود و نیاز است تا حداقل هزینه های اولیه زندگی خود اعم از شهریه دانشگاه و هزینه های دیگر برای زندگی را داشته باشید.

این مقاله در ماه های آینده به روز خواهد شد و مطابق آخرین تغییرات مهاجرتی کشور هلند بروزرسانی می شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ پرسش های خود با کارشناسان ما در تماس باشید و یا سوال های خود را در زیر همین نوشته بپرسید که به آن ها پاسخ داده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با ما تماس بگیرید