اقامت ایتالیاویزای اروپا

اقامت تحصیلی ایتالیا

در این مقاله سعی داریم تا به اقامت تحصیلی ایتالیا پردازیم. در این مقاله سعی شده تا به تمامی سوالات شما پاسخ داده شود. در صورت داشتن سوال می توانید در پایان مقاله سوال خود را مطرح کرده تا کارشناسان ما به آن پاسخ دهند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

ویزای تحصیلی ایتالیا

سالانه تعداد زیادی از افراد از کشور های متفاوت برای ویزای تحصیلی کشور ایتالیا اقدام می کنند. کشور ایتالیا به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری در کنار بافت مدرن باعث شده تا شما بتوانید تجربه ی یک زندگی خوب را در ارووپا تجربه کنید که این خود مهم ترین دلیل انتخاب ایتالیا برای افراد می باشد.

همچنین کشور ایتالیا شرایطی را برای افرادی که در این کشور تحصیل می کنند فراهم می کند تا پس از اتمام دوره تحصیلی به اقامت این کشور دست پیدا کنند. پس یکی دیگر از مزیت های تحصیل در ایتالیا دریافت اقامت این کشور می باشد.

اما همه ی این مزیت ها و درخواست های فراوان برای تحصیل در این کشور باعث شده تا تحصیل در این کشور خیلی آسان نباشد. ما در این مقاله به شما شرایط عمومی را خواهیم گفت و برای بررسی پرونده ی تحصیلی و دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

اقامت تحصیلی ایتالیا

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی ایتالیا

ایتالیا نیز همانند دیگر کشورها برای اینکه از صحت افرادی که وارد این کشور می شوند اطلاع پیدا کند به بررسی مدارک تمکن مالی می پردازد. تمکن مالی باید به گونه ای باشد که اثبات کند شما در زمان تحصیل در این کشور می توانید هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در این کشور را پرداخت کنید.

در ابتدای کار و برای شروع فرآیند ویزای تحصیلی باید مبلغ 50 یورو پرداخت کنید که این مبلغ به شما بازنخواهد گشت. این مبلغ از شما دریافت می شود تا سفارت پرونده ی شما را برای ویزا بررسی نماید.

هماهنگونه که گفته شد تمکن مالی شما باید بتواند اثبات کند که شما علاوه بر هزینه های تحصیل مانند شهریه دانشگاه قادر هستید تا هزینه های لازم برای زندگی در این کشور مانند اجاره خانه و خوراک خود را تامین کنید.

معمولا شما شهریه دانشگاه را باید در ابتدای کار پرداخت نمایید و یا حساب بانکی ارائه دهید که کل مبلغ شهریه شما در آن قرار دارد. برای هزینه های زندگی در کشور ایتالیا نیز باید بتوانید نشان دهید که ماهانه قادر به فراهم کردن مبلغ 500 یورو بصورت حداقل هستید و همچنین در هنگام درخواست ویزا باید محلی را برای زندگی خود در این کشور فراهم کرده باشید.

همچنین شما مبلغ 150 یورو برای هزینه های بیمه درمانی خود پرداخت خواهید کرد. همانطور که می بینید تا اینجا تمامی موارد به پول بستگی دارد اما در ادامه شما را با شرایط جذاب تری آشنا خواهیم کرد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا

در شرایطی خاص ویزای تحصیلی شما در ایتالیا می تواند همراه با یورسیه تحصیلی باشد که در ادامه به شرایط آن خواهیم پرداخت. برای استفاده از شرایط اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا با بورسیه تحصیلی باید دید که برای کدام یک از دانشگاه های این کشور اقدام می کنید که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه تورینو: برای رشته های مهندسی و معماری
 • بورسیه تحصیلی Bocconi : بورسیه کامل تحصیلی بسته به شرایط تحصیل
 • بورسیه تحصیلی بولونیا: ارائه 48 بورسیه متفاوت
 • بورسیه تحصیلی Piemonte : برای دانشجویان خارجی به جر تبعه اروپا
 • کمک هزینه تحصیلی: شامل هزینه های محدود و دوره ای
 • بورسیه تحصیلی Dsu : برای دانشجویانی که وضع مالی مناسبی ندارند خصوصا در میلان

همانگونه که گفته شد کشور ایتالیا برنامه هایی متفاوت برای بورسیه تحصیلی دارد. شما بسته به رشته و شهر تحصیل می توانید برای بورسیه تحصیلی در دانشگاه های کشور ایتالیا اقدام کنید.

شرایط سنی اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

کشور ایتالیا شرایط سنی سختی را برای کسانی که می خواهند در این کشور تحصیل کنند را در نظر نمیگیرد. برای مقطع کارشناسی تا سن 28 سال می تواند برای ویزای تحصیلی این کشور اقدام کند . همچنین برای مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان تا سن 35 سال می توانند برای صدور ویزای تحصیلی درخواست بدهند.

اقامت تحصیلی ایتالیا

مدارک ویزای تحصیلی ایتالیا

 • مدارک هویتی مانند پاسپورت
 • اثبات تمکن مالی
 • پر کردن فرم های درخواست
 • عکس
 • اثبات سکونت در ایتالیا
 • مدرک زبان
 • رزومه ( در صورت وجود)
 • مدارک تحصیلی قبلی

در این مقاله سعی کردیم تا به سوالات شما عزیزان پاسخ بدهیم. در صورتی که سوالی برایتان مطرح شد حتما در دیدگاه ها مطرح کنید تا به سرعت به آن ها پاسخ بدهیم. و همچنین می توانید برای دریافت مشاوره ی رایگان با کارشناسان استر گروپ در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با ما تماس بگیرید